Hyggelig fællesspisning i Mørkhøj

dato

Oplev en aften fyldt med god mad og kreativ hygge, når Enghavegård Skole i Søborg inviterer til fællesspisning torsdag den 27. marts 2025. Arrangementet byder på lasagne, salat og brød, samt muligheden for at lave gækkebreve.

Torsdag den 27. marts 2025 er der lagt op til en hyggelig aften på Enghavegård Skole i Søborg, hvor fællesspisning er på programmet. Arrangementet starter kl. 17:00, og maden serveres kl. 17:30. Aftenen vil stå i forårets og påskens tegn, og efter maden er der mulighed for at lave gækkebreve.

Menu og praktiske detaljer

Menuen består af lasagne med salat og brød, og der vil også være en vegetarisk version tilgængelig. Maden tilberedes af de talentfulde kokkeelever fra FGU. Deltagerne opfordres til selv at medbringe ikke-alkoholiske drikkevarer samt kaffe eller te til efter maden.

Billetkøb og pris

Entréprisen varierer fra 15 til 45 kr, og billetter skal købes inden den 19. marts. Arrangementet henvender sig til alle, der har lyst til en hyggelig aften i godt selskab.

Praktisk information
Dato: Torsdag den 27. marts 2025
Tid: Kl. 17:00
Sted: Enghavegård Skole, Mørkhøj Park Allé 3, 2860 Søborg
Entré: 15-45 kr
Bemærk: Deadline for køb af billetter er 19. marts.



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut